Book Visit With Us!

Edit Template

Poradnia Kardiochirurgiczna

Godziny przyjęć

Piątek 15:00 - 18:00

Numer telefonu

+ 48 604 615 151

Adres przychodni​

ul. Żywiecka 609 Wieprz 34-382

Poradnia Kardiochirurgii Merkury Medica w Wieprzu

Kardiochirurg to specjalista zajmujący się operacyjnym leczeniem chorób serca i układu krążenia. Wizyta w naszej klinice kardiochirurgicznej Merkury Medica w Wieprzu jest zalecana dla wielu pacjentów, ponieważ zdrowie serca i samopoczucie ogólne są ściśle związane z funkcjonowaniem układu krążenia.

Nasi kardiochirurdzy przeprowadzaj szeroki zakres badań diagnostycznych oraz operacji w celu leczenia chorób serca, poprawy funkcji sercowo-naczyniowych, redukcji ryzyka powikłań oraz zapobiegania dalszym schorzeniom serca. Przeprowadzają konsultacje zdiagnozowanych pacjentów, a następnie przekierowują ich na zabiegi do Zabrza. Przeprowadzane procedury obejmują bypassy, naprawy lub wymiany zastawek serca, które są stosowane w celu leczenia zaawansowanych chorób serca, w tym choroby wieńcowej, wad serca czy niewydolności serca. Skuteczne interwencje chirurgiczne i odpowiednio dobrane metody leczenia mogą znacząco poprawić jakość życia pacjentów i zwiększyć ich szanse na długie życie.

poradnia kardiochirurgiczna Wieprz

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE

Pamiętaj, że wiele schorzeń serca i układu krążenia może być skutecznie leczonych, jeśli zostaną zdiagnozowane już na wczesnym etapie. Jeśli odczuwasz potrzebę konsultacji z zakresu kardiochirurgii, serdecznie zapraszamy do umówienia się na wizytę w naszej poradni kardiochirurgicznej w Wieprzu. W przypadku, gdy zauważasz niepokojące objawy związane z pracą serca lub potrzebujesz profesjonalnego zabiegu lub porady odnośnie zdrowia sercowo-naczyniowego, nie zwlekaj z umówieniem się na konsultację. Zachęcamy do kontaktu, dzwoniąc pod numer +48 604 615 151 lub wysyłając wiadomość za pomocą dostępnego formularza kontaktowego.

kardiochirurg Wieprz

Co powinieneś wiedzieć o kardiochirurgii?

Kardiochirurgia, znana również jako chirurgia sercowo-naczyniowa, to specjalistyczna dziedzina medycyny zajmująca się operacyjnym leczeniem chorób serca i układu krążenia. Jest to dziedzina wymagająca nie tylko głębokiej wiedzy medycznej, ale również wyjątkowych umiejętności chirurgicznych, ponieważ operacje te dotyczą jednego z najważniejszych organów ludzkiego ciała – serca. Kardiochirurdzy przeprowadzają szereg skomplikowanych procedur, takich jak bypassy aortalno-wieńcowe, naprawy i wymiany zastawek serca, operacje na aorcie, a także zabiegi mające na celu leczenie wrodzonych wad serca. W ostatnich dekadach, dzięki postępowi technologicznemu, kardiochirurgia rozwinęła się w kierunku minimalnie inwazyjnych technik operacyjnych, które oferują pacjentom krótszy czas rekonwalescencji i mniejsze ryzyko powikłań. Ponadto, rozwój technik obrazowania medycznego, takich jak echokardiografia, tomografia komputerowa (CT) i rezonans magnetyczny (MRI), znacznie poprawił dokładność diagnozowania chorób serca, umożliwiając kardiochirurgom precyzyjne planowanie i wykonanie operacji.

Nasi specjaliści

Dr. n. med. Marcin Garbacz

Specjalista kardiochirurgii dorosłych i dzieci

Dr. n. med. Szymon Pawlak

Specjalista kardiochirurgii dorosłych i dzieci, transplantolog

Dr. n. med. Joanna Śliwka

Specjalista kardiologii i transplantologii klinicznej dzieci

Cennik usług poradni kardiochirurgicznej

Wizyta 250 zł

Kardiolog

lek. Marcin Sitko

Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie. W trakcie swoich wizyt, zbiera szczegółowy wywiad, w którym pyta go m. in. przewlekłe choroby, przyjmowane leki, niepokojące objawy. Chętnie niesie pomoc swoim pacjentom i poszukuje najlepszego rozwiązania przyczyny schorzenia.

Kardiolog

Formularz kontaktowy

    Kontakt Jastrzębie-Zdrój

    Kontakt Wieprz

    © 2023 Merkury Medica